Dnia 2023-10-07 14:00 na obiekcie Turf Moor miał miejsce mecz pomiędzy Burnley oraz Chelsea zakończony wynikiem 1-4

W niewiarygodnie intensywnym spotkaniu Premier League, Chelsea odniosło efektowne zwycięstwo nad Burnley, pokonując gospodarzy 4-1 na ich własnym boisku, Turf Moor. W południe 7 października 2023 r., kiedy sędzia Stuart Attwell dał pierwszy gwizdek, nikt nie przypuszczał, jak zacięte emocje czekają na kibiców w drugiej połowie. Wynik na przerwę 1-1 tylko podsycał napięcie. Czy to było zasługą zmiany taktyki, czy indywidualnej klasy zawodników Chelsea, że druga połowa należała do gości?

Informacje o meczu:

Mecz pomiędzy drużynami Burnley i Chelsea odbył się w dniu 7 października 2023 roku o godzinie 14:00. Spotkanie miało miejsce na stadionie Turf Moor w ramach 8. kolejki Premier League.

Przebieg meczu:

Mecz rozpoczął się pełnym zaangażowania obu drużyn, które od pierwszej minuty starały się przejąć inicjatywę. Gospodarze niezwykle skutecznie wykorzystywali swoją przewagę, a już w 15. minucie Wilson Odobert strzałem głową dał Burnley prowadzenie 1-0. Asystę przy tym trafieniu zaliczył L. Foster, który perfekcyjnie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego.

Mimo straty bramki Chelsea nie poddała się i próbowała odpowiedzieć własnym golem. Ich determinacja przyniosła efekt w 42. minucie, kiedy to A. Al Dakhil skierował piłkę do siatki, doprowadzając do remisu 1-1.

Po przerwie obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę na boisku. To jednak piłkarze Chelsea okazali się bardziej skuteczni, a w 50. minucie C. Palmer wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie prowadzenie 2-1.

Z każdą minutą spotkania Chelsea coraz bardziej dominowała na boisku, a ich przewaga przyniosła efekt w 65. minucie. Raheem Sterling świetnie wykorzystał podanie od C. Gallaghera i zwiększył przewagę Chelsea na 3-1.

Niezrażeni stratą kolejnej bramki, piłkarze Burnley kontynuowali walkę, próbując odrobić straty. W 74. minucie N. Jackson zdobył gola po asyście C. Palmera, zmniejszając wynik na 2-3.

Mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea 4-1, gdyż w doliczonym czasie nie padły już żadne bramki. Piłkarze Chelsea zaprezentowali wysoką skuteczność i nie pozwolili Burnley na odwrócenie losów spotkania.

Kartki i sędzia:

Mecz prowadził angielski arbiter Stuart Attwell. Sędzia ten dobrze radził sobie z trudnymi sytuacjami i skutecznie utrzymywał dyscyplinę na boisku.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. W drużynie Burnley ukarani zostali Josh Cullen (30') oraz Wilson Odobert (38'). Z kolei w Chelsea żółte kartki otrzymali: Marc Cucurella (26'), Enzo Fernández (27'), Thiago Silva (45') oraz Moisés Caicedo (74').

Nie odnotowano czerwonych kartek w żadnej z drużyn.

Następne mecze:

Po tym spotkaniu Burnley ma przed sobą trudne kolejne starcia. Ich przeciwnikami będą drużyny Brentford, Bournemouth oraz Everton.

Chelsea natomiast zmierzy się w najbliższych meczach z zespołami Arsenal, Brentford oraz Blackburn.